Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Zleva horní řada: Dominik Moser, Lubomír Lukáš, Jakub Kulhánek, Jiří Pitek, Tomáš Mlýnek
Zleva dolní řada: David Křenek, Petr Chalupa, Lukáš Krčál, Martin Novotný, Radek Sedláček, Ladislav Hamerský

Nový ročník s sebou nese několik změn. Tou nejzásadnější je ukončení kooperace s Gullivers v kategorii st. žáků. Naši hráči sice nadále mají možnost hrát za Gulls v této kategorii, ale tým v letošním ročníku společný název neponese. V této kategorii již nemáme tolik hráčů, aby mohl startovat půlený tým jako tomu bylo v minulých letech. Do budoucna se této možnosti nebráníme a Gulls za tuto možnost děkujeme.

Naše mládežnické týmy letos nebudou brázdit vody Českého florbalu. To nám bude kompenzovat OFL, kde máme nově i tým dorostenců a předpřípravky. Nejmladší hráči tak budou mít možnost udělat své první ligové krůčky. I u mužů došlo ke změnám. Tou hlavní je doplnění týmu o dva zkušené hráče z nichž jeden je navrátilcem po několika sezónách. Dlouhodobě chceme zapracovat i nově příchozí mladé hráče.

Zatímco mládež na svá první utkání teprve čeká, muži stihli odehrát už dvě kola soutěže. Jak se nám dařilo?

První turnaj jsme odehráli v Rousínově a los nám přisoudil nováčka - Blansko C. Po minulé sezóně byla na place vidět chuť porvat se o výsledky podpořená množstvím zblokovaných střel a výkonem brankáře. Ač tomu výsledek nenapovídá, jednalo se o hodně vyrovnané utkání, které jsme na svoji stranu zlomili až v závěrečné části a tím si připsali po roce kýžené vítězství. Za zmínku stojí první bodový příspěvek pro Ondru Šibřinu. Vítězství si vybralo svoji daň, bohužel velkou. Na 2 měsíce jsme přišli o kapitána Pepu Zouhara, který utrpěl po souboji se soupeřem komplikovanou zlomeninu malíčku a utkání nedohrál. Pepovi přejeme brzké uzdravení.

FBK Atlas Blansko C x FBC Sokol Adamov (2:3, 0:1, 0:3) 2:7

Branky: Lukáš (Pitek), Zouhar (Moser), Pitek (Lukáš), Lukáš (Moser), Moser (Lukáš), Sedláček (-), Šibřina (-)

Bez vyloučení.

Po vydřené výhře přišlo vystřízlivění v podobě porážky od MZLU. MZLU Brno patří mezi stálice v přeboru a již několik sezón hrají ve stejné skladbě. V utkání nás předčili ve všem v čem jsme byli lepší my v prvním utkání. Tedy v důrazu, produktivitě i v chuti vyhrát. Druhé utkání odhalilo i nedostatky ve fyzické kondici, na kterých musíme zapracovat. Výsledek je možná až moc krutý, ale nasazení opravdu nebylo ideální.

FBC Sokol Adamov x VSK MZLU Brno (0:1, 0:4, 1:2) 1:7

Branky: Pitek (Hamerský)

Vyloučení: Sedláček (2 min.)

Druhý turnaj nás nasměroval na domácí půdu. Los na nás tentokrát nebyl příliš milosrdný a nadělil nám staré známé Florec Brno a jednoho s aspirantů na postup Blansko B.

První utkání s Florecem mělo poměrně opatrný začátek. O tom, že to nebude zadarmo, nás Florec přesvědčil už v první třetině, kdy otočil průběh utkání z 0:1 na 2:1. Předcházelo tomu několik neproměněných úniků a zbytečných vyloučení, které nás v konečném zúčtování mrzí. Během druhé třetiny bylo zásadní korigovat skóre a nepustit soupeře do většího náskoku. To se nám nakonec povedlo a druhá třetina skončila 3:3. Do třetí třetiny jsme vstupovali s elánem a chutí vyhrát. Tomu odpovídalo vedení 5:3. Bohužel hrubé chyby a nezkušenost v závěru nás stály 3 body. Na začátku bychom bod považovali za dobrý výsledek, ale takhle jde o zbytečnou ztrátu. Pozitivní je tedy pouze přínos nových hráčů - David Křenek si připsal první bod v mužích. Jen tak dál.

Florec Brno x FBC Sokol Adamov (2:1, 1:2, 2:2) 5:5

Branky: Lukáš (Moser), Kulhánek (Sedláček), Lukáš (Křenek), Lukáš (-), Moser (Lukáš)

Vyloučení: Sedláček (2 min.), Moser (2 min.), Kulhánek (2 min.)

Druhé utkání a obecně nasazení přesně kopírovalo první turnaj. Útočníci soupeře si defakto dělali co chtěli a hra dopředu se rovnala bídě s nouzí. Ztráta koncentrace z nás udělala snadný cíl a soupeř toho využil zkušeně. Rád bych řekl, že jsme se vzchopili a nebyla to ostuda, ale bohužel. Po dvou třetinách byl stav 0:5. V poslední třetině jsme hru otevřeli a zkusili vstřelit nějaké branky. To sice vedlo k více šancím, ale ke korekci ne a my zaslouženě prohráli 11:1. Pevně věřím, že všichni víme, že takhle ne. Musíme makat obě utkání, ne jen to první.

FBC Sokol Adamov x FBK Atlas Blansko B (0:3, 0:2, 1:6) 1:11

Branky: Lukáš (Moser)

Vyloučení: Hamerský (2 min.), Lukáš (2 min.)

Aktuálně tedy bojujeme o střed tabulky spolu s dalšími čtyřmi konkurenty.