Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Vážení sportovní přátelé,
Již tento víkend vstupují naše týmy do další sezóny. A co víc?! Začínáme doma! Mužské áčko zahájí sezónu v sobotu v 9:00 utkáním se Zastávkou u Brna, následovat bude ve 12:00 souboj s Aligátory z Klobouků u Brna.
Na turnaj mužského áčka naváže tým našich starších žáků, který zahájí svoji honbu za body v neděli, rovněž na domácí půdě. Žáci rozehrají své první utkání v 10:00 a soupeřem budou kluci z dalekého Lanžhotu. V 13:15 bude následovat měření sil se starými známými Hornety z Brna.
Mužské béčko vstoupí do sezóny o týden později v Letovicích, kde se střetne s Hattrickem Brno B a Florecem Brno.
Soupeři jsou známi a nyní musíme udělat vše proto, abychom do sezóny vykročili tou správnou nohou.
Loňská sezóna v nás zanechala smíšené pocity. Mužské áčko z části naplnilo papírové předpoklady a uhrálo čistý střed tabulky - 6. místo z 11. týmů s 28 body na kontě. Zatímco áčko se mezi soupeři neztratilo. Tým béčka se snažil celou sezónu soupeře trápit a ukořistit alespoň nějaké body do tabulky. Bohužel na cenné skalpy soupeřů jsme čekali celou sezónu a téměř marně. Podařilo se zvítězit pouze nad týmem Sivic, což nás posunulo na poslední místo v tabulce.
Tým žáků kráčel soutěží podobně jako tým áčka i přes fakt, že se jednalo o "rozkoukávací" sezónu. Žáci odehráli několik vyrovnaných utkání i proti herně lepším soupeřům. O vyšší mety nás připravil smolný konec sezóny, tyto ztracené body nás nakonec usadily na konečné 8. místo z 11 týmů se ziskem 19 bodů.
Mimo výše zmíněného nastoupila naše mládež v Orelské florbalové lize, kde se tým mladších žáků opakovaně probojoval na finálový turnaj. Na tomto turnaji jsme obsadili 3. místo, které bylo krásnou tečkou za sezónou 2016/2017.
V letošním roce nastoupíme opět s dvěma týmy mužů, jedním týmem starších žáků a týmy dorostenců a mladších žáků v orelské soutěži.
Vzhledem k nízkému stavu členské základny, bude tým žáků nastupovat v kooperaci s týmem Sokolu Brno I - Gullivers. S týmem Gullivers spolupracujeme delší dobu a od následující spolupráce si slibujeme zvýšení konkurence v týmu a herní posun mládeže. Tým bude letos působit pod názvem "Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov".
Naše týmy početně poznamenaly odchody hráčů a i přes doplnění, stále hráče hledáme. Tímto bychom se chtěli obrátit právě na Vás! Hrajete, nebo jste hráli florbal? Pokud ano, hledáme právě vás! V případě zájmu kontaktujte trenéry. Nabíráme hráče do všech našich kategorií, bližší informace u jednotlivých trenérů. Oficiální informace o náboru budou zveřejněny na začátku měsíce října.
Věříme, že i letos budou naše týmy důstojnými soupeři jako tomu bylo v předchozích ročnících.
Všem hráčům přeji, aby se jim vyhýbala zranění, trefovali zařízení a hlavně, aby je hra bavila.
Součástí fungujícího oddílu jsou nejen hráči, ale i trenéři, rodičové, sponzoři a další, kteří naši činnost podporují.
Chtěl bych poděkovat městu Adamov a místnímu sokolu za podporu a zázemí.
Děkuji i všem partnerům, firmám - TT servis Brno, Ada-net, Realman, Plasmametal a firmě Nábytek Adamov.
Jmenovitě bych chtěl dále poděkovat panu Pozorskému, Pidrovi, Svědínkovi, Ličkovi a Andrému za pomoc při zkvalitňování našeho zázemí.
Věřím, že nám svoji podporu zachováte i nadále.
Za FBC Sokol Adamov

Lubomír Lukáš

Předseda oddílu

18. červen 2021