Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Nacházíte se: Historie

Sokolům rostou křídla aneb florbalová historie v Adamově

Psal se rok 2007, když pod hlavičkou TJ Sokol Adamov vznikl florbalový oddíl. Prvními členy byli místní mladíci, jejichž charakteristickým znakem byl, vzhledem k jejich věku, především neusazený hlas. Florbalové dovednosti mnozí z nich začali sbírat od začátku. Jejich první florbalové tréninky se odehrávaly v adamovské sportovní hale, kterou měli mladí sokolíci bezplatně k dispozici od svého mateřského Sokola. Události ovšem nabraly poměrně rychlý spád. K týmu přišel jako trenér Zdeněk Kufa a byla podána vůbec první přihláška do organizované florbalové soutěže. Tou byla Amatérská florbalová liga (AFL), jejíž velikost byla v České republice ojedinělá. Tato soutěž pod sebou sdružovala osm lig, přičemž v každé bylo osm týmů, především z okolí Brna. Ale zúčastňovaly se i týmy například z Moravského Krumlova, Velké Bíteše či Ostravy. Adamovští hráči se od začátku svého působení v AFL drželi na horních příčkách tabulky a postupovali strukturou AFL stále výš. Tým byl stabilizovaný a začaly se objevovat i nové tváře, které ve většině případů byly naštěstí přínosem, než výkřikem do florbalové tmy.

Svůj rozvíjející se talent se adamovští sokoli rozhodli vyzkoušet i v oficiální lize v České republice. V roce 2009 tak nastoupili do Jihomoravského přeboru hraného pod hlavičkou České florbalové unie (ČFbU). Ani zde nehrají druhé housle, byť postup vzhůru je pomalejší, než u amatérské soutěže.

Cíl pro příští sezóny je tedy v případě družstva mužů jasný – udržet stávající kvalitu a v následujících letech vystoupat zase o něco výše. Cesta nebude jednoduchá, bude chtít další zdokonalování florbalových dovedností i morální kázeň. Ale stoupající tendence dává nemalou naději do budoucna.

Lehce ve stínu soutěží ČFbU zůstává již výše zmíněná AFL, kde Adamov také stále působí. Zde dostávají příležitost především mladší a méně zkušení hráči, aby se pořádně otrkali, nasbírali zkušenosti a byli pak o to více platnější v soutěži ČFbU.

Florbalový oddíl ovšem není jen o družstvech mužů. V současné době také vychovává florbalový potěr z řad dětí a mládeže z Adamova a okolí. Oba týmy – žáci i dorost – velmi slušně reprezentují na turnajích svých věkových kategorií a pravidelně přiváží medailová umístění. O některé „caparty“ už je zájem i v jiných týmech.

Florbalisté Sokola Adamov tedy mají ve všech věkových kategoriích velmi slušně našlápnuto. Pokud vytrvají v nastoleném trendu, za pár let bychom se mohli v Adamově dočkat ještě větších úspěchů a atraktivnějších soupeřů.

20. červenec 2024
předchozí měsíc 07/2024 následující měsíc
Po Ut St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

V tomto týdnu narozeniny slaví

Havlíček Filip
Žlůva Lukáš

Aktuální informace