Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Letošní ligový ročník si připisuje pořadové číslo jedenáct. Bylo by, ale fér připomenout si i ten jubilejní, desátý ročník.

Obvykle si kulatá výročí rádi připomínáme, v tomto případě tomu tak nebylo a pravděpodobně ani nebude, alespoň ne u mužského áčka. Mužský tým poznamenaný několika odchody kvalitou nadprůměrných hráčů, nevybojoval za celý rok jediný bod. I přesto, že několik utkání bylo dobře rozehraných a výsledky nebyly vždy odpovídající předvedené hře, nebylo v našich silách měřit se s týmy s lepší kondicí, tréninkovou morálkou, širším kádrem a větší chutí po brankách. Z týmu byla bohužel cítit frustrace už od úvodních kol, což vygradovalo zcela jasným sestupem. Férově musím podotknout, že JM liga mužů se každým rokem zkvalitňovala a poslední sezóny jsme o sestup bojovali i v lepších sestavách a několikrát se mu těsně vyhnuli. Letos to bylo bohužel nad naše síly. Výkon všech hráčů skončil za očekáváním. Jediným světlým okamžikem bylo vítězství týmu v soutěži Fair Play - měli jsme nejméně trestných minut ze všech mužských celků v regionu napříč soutěžemi.

Po sezóně bylo nutné zvážit mnoho věcí a to i tu hlavní, zda dále držet mužský tým v ligových soutěžích. Po několika setkáních s hráči, příslibu příchodu mladších hráčů, jsme se rozhodli tým do soutěže přihlásit. S příslibem lepší morálky a chuti makat o body do tabulky.

Zatímco muži museli skousnout "hladký" sestup. Mládeži se dařilo velice dobře. Naše kooperace s brněnskými Gullivers v kategorii starších žáků nesla ovoce. Hráči povedenou sezónu zakončili celkovým třetím místem. Z našich odchovanců bodově vynikali Matyáš Polzer a Tomáš Tenk.

Další dva mládežnické týmy reprezentovaly naše barvy v Orelské florbalové lize. OFL se hraje na menším hřišti systémem 4+1. Tento herní systém dává možnost hrát pravidelné soutěže i menším oddílům v menších halách. V OFL jsme tvořily kombinované týmy s TJ Bukovinka. Tuto spolupráci hodnotím velice kladně, protože ani jedna z jednot nemá širší kádr v dané kategorii a kluci z obou týmů si tak mohli zahrát pravidelnou soutěž.

Naši hráči se v OFL pravidelně kvalifikují na finálové turnaje napříč kategoriemi a bojují o nejvyšší příčky. Pouze vloni jsme byli v obou kategoriích bez medailí. Mladší žáci skončili za očekáváním a nepotvrdili umístění ze základní části. Nepovedená základní skupina přisoudila klukům vítěze druhé skupiny - Gepardy Brno, se kterými kluci prohráli 1:2. Jejich cesta turnajem tedy skončila už ve čtvrtfinále. Gepardi nakonec loňský titul neobhájili a skončili druzí za Slováckem.

V kategorii starších žáků narazili hráči také na tým Gepardů a to dvakrát. V základní skupině jsme skončili druzí hned za Gepardy, což nám zajistilo do čtvrtfinále schůdný Vyškov, přes který jsme prošli 6:3. V semifinále na nás čekal favorit turnaje z Uherského Brodu a po výsledku 0:5 nás poslal do boje o bronz proti Gepardům. Gepardi do utkání vlétli odhodlaněji a brzy si vytvořili klíčový náskok, který se nám nepodařilo smazat. Takže neoblíbené brambory mířili do Adamova.

Suma sumárům loňský soutěžní ročník nebude patřit mezi ty úspěšné.

20. květen 2024
předchozí měsíc 05/2024 následující měsíc
Po Ut St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Aktuální informace