Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Letošní ligový ročník si připisuje pořadové číslo jedenáct. Bylo by, ale fér připomenout si i ten jubilejní, desátý ročník.

Obvykle si kulatá výročí rádi připomínáme, v tomto případě tomu tak nebylo a pravděpodobně ani nebude, alespoň ne u mužského áčka. Mužský tým poznamenaný několika odchody kvalitou nadprůměrných hráčů, nevybojoval za celý rok jediný bod. I přesto, že několik utkání bylo dobře rozehraných a výsledky nebyly vždy odpovídající předvedené hře, nebylo v našich silách měřit se s týmy s lepší kondicí, tréninkovou morálkou, širším kádrem a větší chutí po brankách. Z týmu byla bohužel cítit frustrace už od úvodních kol, což vygradovalo zcela jasným sestupem. Férově musím podotknout, že JM liga mužů se každým rokem zkvalitňovala a poslední sezóny jsme o sestup bojovali i v lepších sestavách a několikrát se mu těsně vyhnuli. Letos to bylo bohužel nad naše síly. Výkon všech hráčů skončil za očekáváním. Jediným světlým okamžikem bylo vítězství týmu v soutěži Fair Play - měli jsme nejméně trestných minut ze všech mužských celků v regionu napříč soutěžemi.

Po sezóně bylo nutné zvážit mnoho věcí a to i tu hlavní, zda dále držet mužský tým v ligových soutěžích. Po několika setkáních s hráči, příslibu příchodu mladších hráčů, jsme se rozhodli tým do soutěže přihlásit. S příslibem lepší morálky a chuti makat o body do tabulky.

Zatímco muži museli skousnout "hladký" sestup. Mládeži se dařilo velice dobře. Naše kooperace s brněnskými Gullivers v kategorii starších žáků nesla ovoce. Hráči povedenou sezónu zakončili celkovým třetím místem. Z našich odchovanců bodově vynikali Matyáš Polzer a Tomáš Tenk.

Další dva mládežnické týmy reprezentovaly naše barvy v Orelské florbalové lize. OFL se hraje na menším hřišti systémem 4+1. Tento herní systém dává možnost hrát pravidelné soutěže i menším oddílům v menších halách. V OFL jsme tvořily kombinované týmy s TJ Bukovinka. Tuto spolupráci hodnotím velice kladně, protože ani jedna z jednot nemá širší kádr v dané kategorii a kluci z obou týmů si tak mohli zahrát pravidelnou soutěž.

Naši hráči se v OFL pravidelně kvalifikují na finálové turnaje napříč kategoriemi a bojují o nejvyšší příčky. Pouze vloni jsme byli v obou kategoriích bez medailí. Mladší žáci skončili za očekáváním a nepotvrdili umístění ze základní části. Nepovedená základní skupina přisoudila klukům vítěze druhé skupiny - Gepardy Brno, se kterými kluci prohráli 1:2. Jejich cesta turnajem tedy skončila už ve čtvrtfinále. Gepardi nakonec loňský titul neobhájili a skončili druzí za Slováckem.

V kategorii starších žáků narazili hráči také na tým Gepardů a to dvakrát. V základní skupině jsme skončili druzí hned za Gepardy, což nám zajistilo do čtvrtfinále schůdný Vyškov, přes který jsme prošli 6:3. V semifinále na nás čekal favorit turnaje z Uherského Brodu a po výsledku 0:5 nás poslal do boje o bronz proti Gepardům. Gepardi do utkání vlétli odhodlaněji a brzy si vytvořili klíčový náskok, který se nám nepodařilo smazat. Takže neoblíbené brambory mířili do Adamova.

Suma sumárům loňský soutěžní ročník nebude patřit mezi ty úspěšné.

25. květen 2022