Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Utkání:

FBC Sokol Adamov x TJ Čechie Zastávka 8:6 (1:3, 5:1, 2:2)

Branky: Moser (Lukáš), Ruber (Kocman), Lukáš (Ruber), Lukáš (Moser), Kocman (Lukáš), Kocman (Ruber), Knotek (-), Kocman (Knotek)

Tresty: Zahradník (2 min), Skalický (2 min)

FBC Aligators Orel Šlapanice C x FBC Sokol Adamov 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)

Branky: Moser (Ruber), Chalupa (Moser), Kocman (Knotek), Kocman (-), Ruber (Moser), Skalický (Kocman), Lukáš (Kocman)

Tresty: Ruber (2 min)

TJ Sokol Lanžhot x Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov 4:11 (2:3, 1:2, 1:6)

Branky: Prudík (Sereda), Polzer (Unčík), Prudík (Unčík), Smolka (Veselý), Žlůva (Unčík), Holub (Brhel), Prudík (Polzer), Kincl (Böhm), Unčík (Prudík), Kincl (Švestka), Holub (Brhel)

Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov x Hornets Brno ZŠ Horní 8:6 (4:2, 4:3, 0:1)

Branky: Holub (Brhel), Polzer (Sereda), Sereda (Prudík), Charous (Holub), Žlůva (Prudík), Prudík (Unčík), Veselý (Holub), Holub (Charous)

V sobotu se na hale odehrálo 1. kolo JM ligy mužů. Muži tedy vstupovali do sezóny na domácí půdě a čekal je nelehký úkol, úvodní duel se Zastávkou. Zastávka vlétla do utkání poměrně hladce a zatímco my byli někteří ještě na dovolené, kluci se chopili vedení a nám nezbylo nic jiného, než dotahovat hned tříbrankové manko. Nicméně "lehce nabyl, lehce pozbyl". Ve druhé třetině jsme opět ukazali, že máknout stále umíme a po několika šancích jsme utkání otočili v náš prospěch. Na každé straně bylo vidět i jedno (bohužel neproměněné) trestné střílení. Po překlopení skóre jsme hráli podstatně lépe a Zastávka jako by nám nestačila. Míče které prošli přes naši obranu spacifikoval výborně chytající Ivoš. V poslední třetině si každý tým ještě připsal po dvou brankách a žádné drama se již nekonalo. My braly 3 vydřené body a hurá na dalšíhou soupeře.

S týmem Šlapanic mělo utkání o poznání nižší náboj i tempo a i tento fakt nám pomohl dostat se do pohody. Rozvážná hra tvořená naší obranou nás postupným přechodem dovedla do slibného vedení 3:0. Jeden by řekl: "Máme to v kapse.", ale oni Aligátoři jsou kluci kousaví a tak jsme celý zápas bojovali o každý míč. U soupeře nejvíce vynikaly jejich dvě divizní posily, jedna z nich nám dokonce nastřílela všechny 3 branky. Musím podotknout, že utkání bylo velice namáhavé i vzhledem k faktu, že jsme již měli v nohách bitvu se Zastávkou. Bylo tedy poměrně příjemné, že soupeř rovněž nedojel v 10 mužích do pole. Uvodní tříbrankové vedení jsme nakonec drželi celé utkání, na obou stranách dále docházelo pouze k drobným korekcím. Výsledek nakonec odpovídá dějišti na place. S pokorou bereme i další 3 body a radujeme se ze 100% vstupu do sezóny!

Na výkonu lze vyzdvihnout dobře sehrané přesilovky i oslabení a jistý výkon brankáře - premiéra v Adamově se mu povedla.

Na sobotní výkon áčka navázala v neděli naše mládež bravurně. Ačkoliv se jednalo o první kooperovaný turnaj s Gullivers, zvládli to kluci na jedničku. V prvním utkání se střetli s dalekým Lanžhotem, po opatrném začátku jsme postupně začali mít více ze hry. První polovina utkání byla hodně vyrovnaná a oba týmy se tahaly o každý gól, zlomový moment nastal ve třetí třetině, kdy jsme si na polovině soupeře otevřeli střelnici a šesti brankami již drama nepřipustili.

Druhé utkání bylo o poznání těžší i přes to, že soupeře známe. Horneti disponují fyzicky vyspělejšími a sehranějšími hráči. Rozhodovaly tedy detaily, vstup do utkání, přesilovky, oslabení. Vstup do utkání se vydařil skvěle, vzhledem k faktu, že od první minuty jsme vedli 2:0. Během první třetiny si ještě každý z týmů připsal po dvou brankách a šlo se na přestávku. Druhé dějství ukazovalo podobný obraz hry až do chvíle, kdy se projevila nezkušenost jednotlivců z týmu soupeře, kteří nám nabídli více než dvě minuty trvající přesilovku 5 na 3. Vzhledem k faktu, že během jedne chvíle byli vyloučeni hned tři hráči z Horní. Přesilovky vyzývaly k navýšení skóre, bohužel vázla rozehrávka volných úderů. Ta nás stála dvě obdržené branky. Obdržené branky jsme napravili vstřelením tři přesilovkových branek, ale i to se na soupeři podepsalo. Tento fakt se stal nakonec klíčovým. Horneti i přes veškerou snahu již utkání nevyrovnali a my si právem připsali další body do tabulky a tím uzavřeli úspěšný víkend. Pochvalu za super výkon si zaslouží celý tým!

Všem hráčům děkuji za přístup a přeji mnoho štěstí do dalších kol. Jen tak dál!