FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Muži jsou zatím jediným zástupcem oddílu, kterému bylo umožněno sezónu zahájit. Aktuálně má tým na kontě 4 odehraná utkání z toho 1 vítězství, 1 remízu a dvě porážky.

Skvělou zprávou na úvod je příchod tří nových hráčů - Radka Valáška, Jindry Fialy a Toma Sedláčka, kteří vhodně doplnili naše řady.

První turnaj se odehrál v Morkovicích. Los nám přisoudil první utkání soutěžního ročníku a v něm Florec Brno. S Florecem máme poměrně vyrovnanou bilanci. Očekávalo se tak vyrovnané utkání. Začátek mnoho krásy nenabídl, oba týmy spíše soupeřili s povrchem. První otevřel skóre stylově novic Radek Valášek, který se tak poprvé zapsal do statistik adamovského celku. Radost nám dlouho nevydržela, po dvou našich chybách se radoval soupeř a tím skóre přetočil na svoji stranu. Druhá třetina byla z pohledu skóre jako přes kopírák. Na úvod přišlo vyrovnání z hole Jirky Pitka, ale opět následovaly dvě facky od Florecu. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme zjednodušit hru a více střílet. To sice vedlo k větší aktivitě - Jirka vstřelil další dvě branky, ale opět skóroval i soupeř. Nakonec tedy těsně - 4:5.
Utkání tak přineslo historicky první hattrick pro Jirku Pitka, první branku pro Radka Valáška a velice dobře se zapsal i Kuba Kulhánek, který zaznamenal tři asistence.

FBC Sokol Adamov x Florec Brno (1:2; 1.2; 2:1) 4:5
Branky: Valášek (Kulhánek), Pitek (Kulhánek), Pitek (Kulhánek), Pitek (Moser)
Bez vyloučení.

Po pauze jsme šli na druhého soupeře. Tím bylo "béčko" Shooters. Jejich áčko nám vloni nepustilo ani bod a ještě nám dalo pěkně na frak. Soupeř pro nás představoval neznámou. Utkání bylo od začátku hodně podobné tomu rannímu, ale tentokrát jsme byli aktivnější a vyhrávali souboje. A to i přes to, že soupeř hned na úvod využil výhody v podobě nájezdu. Do konce třetiny skóre přetočil na naši stranu výborně hrající Kuba Kulhánek. Hned v úvodu druhé třetiny zkompletoval Kuba hattrick. Soupeř ještě zvládl odpovědět a o výsledku tak musela rozhodnout třetí třetina. V té jsme se po super výhozu brankáře ujali vedení, na které soupeř ještě reagoval. Následovala Kubova čtvrtá branka v utkání a Dominikův uklidňující gól na 6:4. Super - první tři body do tabulky.

Skvělý výkon na turnaji podtrhl Kuba čtyřmi brankami.

Shooters Beta Stars x FBC Sokol Adamov (1:2, 2:1, 1:3) 4:6
Branky: Kulhánek (Valášek), Kulhánek (Sedláček T.), Kulhánek (Sedláček R.), Lukáš (Novotný), Kulhánek (Valášek), Moser (Lukáš)
Vyloučení: Valášek (2 min.)

Sestava pro první turnaj:
G: Martin Novotný
O: Petr Chalupa, Martin Krátký, Tomáš Sedláček, Radek Sedláček

Druhý turnaj jsme odehráli na domácí hale a podobně jako na jaře to byl jeden z posledních florbalů, před nucenou pauzou.
V úvodním utkání jsme nastoupili proti omlazenému týmu Letovic. Soupeř začal velmi laxně v obraně, což nám nabídlo slušné množství šancí. Bohužel tuto vhozenou rukavici jsme nevyužili. V první třetině se hra přelévala a nakonec byly o branku lepší Letovice. Od druhé třetiny se začala projevovat větší chuť a zápal soupeře. Kluci hráli jednoduše a bez větších problémů své šance proměňovali. Náš tým se zvednul až v závěru - čti: "Konečně si něco vytvořil a něco proměnil.". Ale i tak to bylo málo. Po nepovedeném výkonu přišla facka v podobě 5:9. Nutno podotknout, že zasloužená.

FBC Sokol Adamov x TJ Sokol Letovice (2:3, 0:2, 3:4) 5:9
Branky: Moser (Zouhar), Kulhánek (Sedláček T.), Lukáš (Pitek), Lukáš (Moser), Buchta (Kulhánek)
Vyloučení: Jindřich Fiala (2 min.)

Druhé utkání bylo reparátem, i když proti rozjetému MZLU. Soupeř se dlouhodobě prezentuje pěknou hrou na míčku. To jsme zvládli zachytit hned na úvod, což pravděpodobně v pozdějších fázích rozhodlo o bodech. Už po minutě hry se poprvé mezi střelce zapsal další nově příchozí - Tom Sedláček, soupeř okamžitě odpověděl. Do konce třetiny už padla jen jedna branka, což byla taková malá odměna za nasazení v první periodě. Druhá třetina pokračovala solidním výkonem Adamova, bohužel pouze do 20. minuty. Následně převzal otěže soupeř, který třemi brankami utkání otočil. Vše zachránila až třetí třetina, ve které jsme dvakrát vyrovnali. A nakonec vydřeli alespoň ten jeden bod. Za zmínku stojí určitě bojovnost týmu. Do statistik se zapsal Jindra Fiala třemi asistencemi a Lubomír Lukáš hattrickem.

VSK MZLU Brno x FBC Sokol Adamov (1:2, 3:1, 1:2) 5:5
Branky: Sedláček T. (Buchta), Lukáš (Fiala), Moser (Fiala), Lukáš (-), Lukáš (Fiala)

Sestava pro druhý turnaj:
Ú: Dominik Moser, Jakub Kulhánek, Pavel Buchta, Jiří Pitek, Lubomír Lukáš, Radek Valášek, Josef Zouhar
O: Jindřich Fiala, Martin Krátký, Petr Chalupa, Tomáš Sedláček,

Vzhledem k nevyrovnaným výkonům nám zatím připadá 8. pozice v tabulce (z 10-ti), nicméně na 3. místo ztrácíme pouze dva body.

Statistické milníky:
Pavel Buchta odehrál proti Letovicím své 100. utkání za Adamov. Tuto hranici překonal jako 13. hráč v historii.
Jiří Pitek zaznamenal v utkání s Florecem 1. hattrick kariéry.

Věříme, že pauza nebude zase tak dlouhá a my se budeme moci brzy vrátit mezi mantinely.