FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Mužský tým vstoupil do další sezóny - tentokrát na domácí půdě. Úvod sezóny nám nabídl okresní derby s béčkem Blanska. Blansko má širší základnu a na každý turnaj doplní soupisku nějakým áčkařem. I tentokrát tomu nebylo jinak. Za tým Blanska nastoupili celkem tři hráči, kteří nastupují i za áčko, která hraje o tři ligy výš. Role favorita tak byla jasná.

Vstup do utkání se nám podařil a po necelé minutě hry jsme vedli 1:0. První třetinu doprovázeno větší množství šancí na obou stranách z nichž nakonec Blansko vytěžilo o branku víc. První třetina nabídla pět branek a vedení Blanska.

Ve druhé třetině se skóre přelévalo a nabídlo dalších pět branek, díky čemuž se do třetího dějství vstupovalo za stavu 5:5. Ze hry zmizel zbytečný respekt k soupeři, ubylo chyb a zvýšilo se tempo. Třetí dějství nabídlo rychlejší hru, napadání, více soubojů, a vedení Adamova. Bohužel místo navýšení náskoku (a že těch možností bylo) přišla před závěrem odpověď Blanska, která nakonec vyústila v remízu 6:6. Nutno podotknout, že před utkáním bychom za ni byli rádi, po něm jsme se cítili ochuzeni o 2 body do tabulky. Mohou nás mrzet neproměněné šance, ale celkový dojem ze hry byl velmi dobrý. Hráli jsme kompaktně, dařil se nám přechod a vytvářeli jsme si dostatek šancí. Podtrženo a sečteno - jsme schopni zahrát pěkný florbal bez vyloučení.

FBC Sokol Adamov x FBK Atlas Blansko B (2:3, 3:2, 1:1) 6:6

Branky: Kulhánek (Moser), Pitek (Lukáš), Kulhánek (Pitek), Lukáš (Moser), Lukáš (Moser), Pitek (Lukáš)

Bez vyloučení.

Druhé utkání nabídlo duel "starých známých". Nastoupili jsme proti Florecu Brno. Florec hraje několik let v prakticky stabilní sestavě a utkání bývají vyrovnaná a plná branek. Pro včerejší utkání však platí pouze "plné branek" - nikoliv vyrovnané. Florec vstoupil do utkání chytrým pohybem celé pětice, čímž zcela eliminoval naše pokusy o osobní obranu, která fungovala proti Blansku. Když k pohybu soupeře přidáme i několik chyb většiny hráčů na place - hlavně v rozehrávce. Vznikne nám paskvil se stavem 0:3. Chyby přišly i v druhém dějství, kde Florec vstřelil další tři branky a my konečně jednou také korigovali. Čili 1:6 - hrozivé.

Ve třetí třetině se obraz hry změnil. Florec přestal dotěrně napadat a my začali více běhat a tlačit se do branky, bohužel přechod byl stále bezzubý a bylo znát, že množství obdržených branek nahlodalo i psychiku hráčů. Hře chyběla jednoduchost a tah na branku. I přes to třetí třetina nabídla zlepšený výkon z naší strany, který vyústil v další dvě vstřelené branky. Oba týmy dokonce využily své přesilovky. Za Adamov si připsal prémiovou trefu Jindra Fiala. Závěrečné skóre 3:9 ve prospěch Florecu působí hrozivě, ale odpovídá přístupu ke hře. Soupeř hrál kompaktněji a nám se vůbec nepovedl vstup do utkání. V této kombinaci s brankovým deficitem nestačí ani zlepšený výkon v závěrečné části. Nezbývá než dodat - "Hlavu vzhůru, příště budeme lepší".

FLOREC Brno x FBC Sokol Adamov (3:0, 3:1, 3:2) 9:3

Branky: Lukáš (Kulhánek), Fiala (Lukáš), Zouhar (Krátký)

O: Petr Chalupa, Martin Krátký, Lukáš Krčál, Jindřich Fiala

Děkujeme všem, kteří nás podpořili ať už účastí, nebo pomocí s organizací turnaje.

Další kolo nás čeká již tuto sobotu 9.10.2021 v Brně na "veterině", kde se utkáme s Shooters Beta Stars a béčkem Židenic.