FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky

Třetí turnaj v pořadí hostila hala VUT, kde nás čekal reparát za ztracené body z Křenovic.

1. utkání

FBC Sokol Adamov x FK Orel Telnice B 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: Lukáš (Ruber), Lukáš (-), Moser (-)

Bez vyloučení.

Tým Telnice B je složen z několika bývalých ligových hráčů, čemuž odpovídá i jejich bilance. Za poslední 2 roky neprohráli utkání. To jsme naštěstí před utkáním nevěděli. Ale co jsme věděli, byl fakt, že nebudeme favoritem a čeká nás boj o každý míč.
Zvolili jsme hru ze zajištěné obrany a to bylo spolu s odpovídajícím nasazením asi rozhodující. Než se kluci z Telnice rozkoukali, už prohrávali 2:0. Po první brance byly slyšet ještě fórky ze strany soupeře. To ovšem brzy opadlo po druhé brance. Dvoubrankový náskok jsme drželi až do třetí periody, kde se bohužel, po dvou našich individuálních chybách, podařilo soupeři vyrovnat. Následně to bylo o tom, kdo dá ten rozdílový gól. Naštěstí jsme to byli my. I přes fakt, že byl soupeř více na míči a měl i lepší pohyb, i my měli poměrně dost tutovek, které nás mohli v konečném zúčtování mrzet. Výhodou byl i fakt, že se soupeř hodně věnoval výrokům rozhodčích.
Na bodovém zisku se podílel celý tým. Kompaktní a zodpovědná hra a hlavně bezchybný Honza v brance.

2. utkání

VSK VUT Skurut Hai Brno x FBC Sokol Adamov 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

Branky: Knotek (Ruber), Skalický (Kocman), Moser (Kocman)

Vyloučení: Skalický (2 min)

Druhé utkání bylo o poznání jiné. Najednou mělo hřiště opravdu rozměry 40 x 20 m. Z toho plynul i fakt, že jsme mohli hru tvořit my. V úvodu se projevila psychika a uspokojení z prvního utkání, možná i fyzická kondice. Velice lacině jsme dostaly dvě branky a celou první třetinu jsme se nebyli schopni dostat do tempa a herní pohody. Lze tedy říct, že jsme do utkání vstoupili až od druhé periody, kde se nám podařilo vyhrát několik soubojů a vytvořit si nějaké šance. Z toho vyplynuly tři branky a dotažení soupeře na těsný rozdíl jediné branky. Do třetí třetiny tedy vstupovali oba týmy za téměř vyrovnaného stavu. Na začátku závěrečného dějství se po chybě prosadil soupeř a tím vyhnal Ivoše z branky. Mimo nesourodé hry byli v závěrečné části vidět i dvě přesilovky. Ty i přes dobré sehrání a množství šancí, nakonec nebyly proměny. Ve třetí třetině si tedy připsal vstřelenou branku pouze soupeř a uzavřel tím skóre utkání na konečných 5:3 v náš neprospěch.
V součtu je nutné poznamenat, že vyložených šancí jsme měli více než dost a i přes "pozdní probuzení" jsme stále mohli utkání vyhrát. To lze označit za klíčové.

Děkuji hráčům za nasazení, Skaldovi, že odehrál i druhé utkání a oběma brankářům za jejich výkony.