FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Zpět do kategorie: Novinky
V neděli 31.10. nás, mimo změny času, čekala další utkání JM přeboru mužů. Bohužel už před turnajem jsme zaevidovali mnoho omluvenek - tomu odpovídala i výsledná sestava. Na halu jsme tak vyrazili v počtu 8+1 pod taktovkou nového trenéra týmu - Honze Kocmana.

V prvním utkání jsme se utkali s Gepardy. Gepardi mají mimo výrazně mladšího týmu i podstatně širší základnu. Plusem pro nás byly jejich nepřesvědčivé výkony. V plné sestavě bychom reálně pomýšleli na bodový zisk a řešili spíš druhého soupeře z Letovic. Ale vše bylo trošku jinak. Do utkání jsme vstoupili s vědomím, že hrajeme proti konkurentům v tabulce, ačkoliv mladším a početnějším. Skóre utkání jsme otevřeli již ve druhé minutě hry, bohužel vedení nám vydrželo jen necelou minutu. Stejně jednoduše jak jsme se ujali skóre, tak jsme o něj i přišli. První třetina započala přestřelku s průběžným skóre 5:2 pro Gepardy.

Druhou třetinu jsme začali lépe a disciplinovaněji. Odměnou za to nám bylo snížení na 4:5 z našeho pohledu. Nebýt přebytečného zájmu o rozhodčí - mohli bychom i vyrovnat. Rozkolísání koncentrace vyústilo v další dvě branky soupeře.
Pesimismus nepřicházel ani ve třetí části - oba týmy věděli, že může padnout ještě hodně branek. Navzdory počtu jsme měli opět lepší vstup do třetiny my. Dokonce se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky - stav 7:8 opravdu vypadal dobře. Do závěrečného hvizdu zbývalo ještě skoro 6 minut. To si uvědomoval i soupeř - který potrestal naši naivitu v soubojích a vytěžil z nich dvě branky. My už v závěru zvládli jen korigovat na 8:10.
Za zmínku stojí hattrick Josefa Zouhara, tři asistence Pavla Buchty a první body pro Lukáše Martinka za Adamov. Lukáš k nám přestoupil z Brněnského hattricku a věříme, že bude jedním z pilířů útočných řad.

Před utkáním bychom byli opravdu rádi za vyrovnaný výsledek. Soupeř byl sice aktivnější v pohybu, ale v kompletní sestavě bychom taková utkání měli zvládat.

FBC Gepardi Brno x FBC Sokol Adamov (5:2; 2:2; 3:4) 10:8
Branky: Charvát (Žlůva), Buchta (Martinek), Lukáš (Buchta), Zouhar (Buchta), Martinek (Lukáš), Zouhar (-), Zouhar (Buchta), Lukáš (Martinek)
Vyloučení: Pitek (2 min.)

Druhé utkání mělo o papírovém favoritovi jasno. Letovice bojují o čelo ligy. Před turnajem okupovali druhé místo tabulky. Letovice patří mezi týmy s širokou základnou a velmi mladým týmem. S tím souvisela i převedená hra. Soupeř nás napadal téměř až za branku. Z toho pramenil prostor pro brejky a my využili hned ten první. Vstup do utkání opět patřil Adamovu. Ale stejně jako v předchozím utkání se nám jej nepodařilo udržet. Letovice na to odpověděli třemi brankami. Až těsně před závěrem třetiny přišla korekce z naší strany. Stav 2:3 byl vzhledem k výše uvedenému celkem překvapivý. Navíc předvedená hra nebyla vůbec špatná. Tomu odpovídal i hlasitý projev trenéra Letovic ke svým svěřencům.
Utkání bylo diametrálně odlišné od toho prvního. Hrálo se zodpovědněji z obou stran a bylo to opravdu více o individuálních chybách. Těch jsme vyrobili více než Letovice. Zlepšený výkon jsme brankami nepotvrdili a Martinovi v brance jsme moc nepomohli - po druhé třetině byl stav utkání 3:5.
Třetí dějství bylo už nad naše síly. Přesilovku jsme nevyužili a soupeř nás v závěru ještě dvakrát vyškolil. Závěrečné skóre 3:7 sice odpovídá postavení v tabulce, ale po utkání působí zbytečně krutě. Vzhledem k okolnostem jsme podali slušný výkon.

FBC Sokol Adamov x TJ Sokol Letovice (2:3; 1:2; 0:2) 3:7
Branky: Buchta (Lukáš), Martinek (Lukáš), Charvát (Zouhar)
Bez vyloučení.

Turnaj jsme odehráli v následující sestavě:
Trenér: Jan Kocman
G: Martin Novotný
O: Bohumil Žlůva, Martin Krátký, Jiří Pitek
Ú: Josef Zouhar, Lubomír Lukáš, Lukáš Martinek, Pavel Buchta, Jan Charvát
Aktuálně máme odehráno 6 utkání a patří nám 8. místo v tabulce (z 11-ti). Rozhodně je co zlepšovat.
Další utkání odehrajeme 13.11. v Blansku, kde nás čeká odveta s aktuálně neporaženým Florecem a první utkání proti Troopers Delta.