Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
FBC Sokol Adamov
Vítejte na stránkách našeho florbalového klubu
Nacházíte se: Novinky
Starší příspěvky:12

Na druhý turnaj jsme vyráželi zatím neporaženi a prověřit nás měly týmy Slavkova a Židenic. Oba týmy ještě vloni působili o ligu výš. Což bylo i znát.

1. utkání 

FBC Slavkov x FBC Sokol Adamov 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: Skalický (Ševčík), Kocman (Kulhánek)
Vyloučení: Synek (2 min), Ševčík (2 min)

Do utkání jsme vlétli a věděli, že nás čeká těžký boj. Hned v úvodu se nám podařilo dostat se do jednobrankového vedení a to prakticky většinu třetiny držet. V první části jsme byli i herně aktivnějším týmem. A jedinou kaňkou tedy byla vyrovnávací branka po neubráněném brejku soupeře. 
V druhé části se více dostával ke slovu Slavkov. Z naší strany mizela lehkost nahrávek, což vyústilo v minimum střelby. Problém však byl i v absenci důrazu, zejména v našem brankovišti, kde 2x trestuhodně skóroval soupeřův kapitán. I přes minimum šancí jsme alespoň korigovali skóre na 2:4 z našeho pohledu. Třetí pasáž utkání byla již vyrovnaná a soupeř si jej už pohlídal. 
Mohou nás mrzet pouze neproměněné šance z první periody, kdy jsme mohli navýšit náskok.

2. utkání

FBC Sokol Adamov x K1 Florbal Židenice 2:5 (1:4, 0:0, 1:1)
Branky: Kulhánek (Kocman), Skalický (Knotek)
Vyloučení: Ruber (4 min), Synek (4 min), Vašina (2 min)

Po poměrně kladných pocitech z prvního utkání jsme vstoupili do duelu s Židenicemi. Tentokrát se ujali rychle vedení soupeři a na nás bylo utkání vyrovnat, to se i povedlo. Bohužel to bylo v rámci první periody z naší strany všechno. I přes velké nasazení se v utkání promítla šíře kádru soupeře a kondice jednotlivých hráčů. To vyústilo v další tři branky soupeře a první třetina se uzavírala se skórem 1:4. 
Zbylá část utkání se nesla v bojích o každý míč, zejména podél mantinelů. To s sebou neslo spoustu i nevynucených ztrát míčů a minimum střelecké aktivity. 
Závěrečný nápor a boj o konečné skóre se nakonec nekonal hlavně kvůli naší disciplíně. Hrát více než polovinu poslední periody ve čtyřech v poli, je prostě hodně. Soupeři jsme tímto naservírovali utkání na stříbrném podnose a tažení za body přetavili na výlet do Křenovic.

Pozitivně vnímám mentorskou aktivitu od brankáře Ivoše během utkání a fakt, že na oba soupeře máme, když se budeme držet pokynů a hrát aktivněji. Přeci jen byly tam vidět i světlé momenty.

Reparát nás čeká již tuto sobotu na palubce VUT Brno, kde nás čekají týmy Telnice B a pořádajících Skurutů. Snadné to letos nebude a je potřeba zabrat!

FBC Sokol Adamov B x FBŠ Hattrick Brno B 6:10 (0:5, 5:1, 1:4)

Branky: Kocman (Moser), Synek (-), Kocman (Moser), Buchta (Moser), Kocman (Moser), Buchta (Sedláček)

Týden po Áčku a starších žácích vstoupil do nového ročníku jihomoravského přeboru mužů i adamovský B-tým. V Letovicích nás čekal nejprve Hattrick Brno B, který ještě loni bojoval o ligu výš. A vstup do zápasu měl parádní, běžela teprve 7 minuta a už prohráváme o 4 góly. My se ale nevzdali a po zlepšeném výkonu ve druhé třetině jsme téměř dorovnali skóre. Nicméně v třetí rozhodující části se projevily individuální kvality trojice dravých útočníků soupeře, které jsme nebyli schopni uhlídat a tak skóre narůstalo až na konečných 10:6.

Florec Brno x FBC Sokol Adamov B 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Branky: Kocman (Ruber), Kocman (Moser), Ruber (Hamerský)

Tresty: Krátký (sekání)

Po krátké pauze na nás vlítnul Florec a když v 10 minutě využil přesilovku, bylo to opět o 4 góly. Zbylé 2 třetiny si náš protivník hlídal náskok a nepřipustil nějaké zdramatizování. Tento zápas nám vůbec nevyšel a nebýt dobrých zákroků Mathea v bráně byl by výsledek ještě horší. Zkušení hráči Florece si nás rychlými nahrávkami rozebírali a stříleli do odkryté brány. Když ztratili míček, byli schopni jej během krátké chvíle vybojovat zpět a opět se usadili ve svém charakteristickém rozestavění na útočné půlce. Z naší hry se postupně vytratila jakákoliv kombinace a samostatné individuální průniky do zformované obrany soupeře neměli moc šancí na úspěch. Souboje 1 na 1 se nám prostě nedařilo vyhrávat. Tentokrát byly body hodně vzdálené.

Ladislav Hamerský

Vedoucí B-týmu

Utkání:

FBC Sokol Adamov x TJ Čechie Zastávka 8:6 (1:3, 5:1, 2:2)

Branky: Moser (Lukáš), Ruber (Kocman), Lukáš (Ruber), Lukáš (Moser), Kocman (Lukáš), Kocman (Ruber), Knotek (-), Kocman (Knotek)

Tresty: Zahradník (2 min), Skalický (2 min)

FBC Aligators Orel Šlapanice C x FBC Sokol Adamov 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)

Branky: Moser (Ruber), Chalupa (Moser), Kocman (Knotek), Kocman (-), Ruber (Moser), Skalický (Kocman), Lukáš (Kocman)

Tresty: Ruber (2 min)

TJ Sokol Lanžhot x Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov 4:11 (2:3, 1:2, 1:6)

Branky: Prudík (Sereda), Polzer (Unčík), Prudík (Unčík), Smolka (Veselý), Žlůva (Unčík), Holub (Brhel), Prudík (Polzer), Kincl (Böhm), Unčík (Prudík), Kincl (Švestka), Holub (Brhel)

Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov x Hornets Brno ZŠ Horní 8:6 (4:2, 4:3, 0:1)

Branky: Holub (Brhel), Polzer (Sereda), Sereda (Prudík), Charous (Holub), Žlůva (Prudík), Prudík (Unčík), Veselý (Holub), Holub (Charous)


V sobotu se na hale odehrálo 1. kolo JM ligy mužů. Muži tedy vstupovali do sezóny na domácí půdě a čekal je nelehký úkol, úvodní duel se Zastávkou. Zastávka vlétla do utkání poměrně hladce a zatímco my byli někteří ještě na dovolené, kluci se chopili vedení a nám nezbylo nic jiného, než dotahovat hned tříbrankové manko. Nicméně "lehce nabyl, lehce pozbyl". Ve druhé třetině jsme opět ukazali, že máknout stále umíme a po několika šancích jsme utkání otočili v náš prospěch. Na každé straně bylo vidět i jedno (bohužel neproměněné) trestné střílení. Po překlopení skóre jsme hráli podstatně lépe a Zastávka jako by nám nestačila. Míče které prošli přes naši obranu spacifikoval výborně chytající Ivoš. V poslední třetině si každý tým ještě připsal po dvou brankách a žádné drama se již nekonalo. My braly 3 vydřené body a hurá na dalšíhou soupeře. 

S týmem Šlapanic mělo utkání o poznání nižší náboj i tempo a i tento fakt nám pomohl dostat se do pohody. Rozvážná hra tvořená naší obranou nás postupným přechodem dovedla do slibného vedení 3:0. Jeden by řekl: "Máme to v kapse.", ale oni Aligátoři jsou kluci kousaví a tak jsme celý zápas bojovali o každý míč. U soupeře nejvíce vynikaly jejich dvě divizní posily, jedna z nich nám dokonce nastřílela všechny 3 branky. Musím podotknout, že utkání bylo velice namáhavé i vzhledem k faktu, že jsme již měli v nohách bitvu se Zastávkou. Bylo tedy poměrně příjemné, že soupeř rovněž nedojel v 10 mužích do pole. Uvodní tříbrankové vedení jsme nakonec drželi celé utkání, na obou stranách dále docházelo pouze k drobným korekcím. Výsledek nakonec odpovídá dějišti na place. S pokorou bereme i další 3 body a radujeme se ze 100% vstupu do sezóny!

Na výkonu lze vyzdvihnout dobře sehrané přesilovky i oslabení a jistý výkon brankáře - premiéra v Adamově se mu povedla.

Na sobotní výkon áčka navázala v neděli naše mládež bravurně. Ačkoliv se jednalo o první kooperovaný turnaj s Gullivers, zvládli to kluci na jedničku. V prvním utkání se střetli s dalekým Lanžhotem, po opatrném začátku jsme postupně začali mít více ze hry. První polovina utkání byla hodně vyrovnaná a oba týmy se tahaly o každý gól, zlomový moment nastal ve třetí třetině, kdy jsme si na polovině soupeře otevřeli střelnici a šesti brankami již drama nepřipustili. 

Druhé utkání bylo o poznání těžší i přes to, že soupeře známe. Horneti disponují fyzicky vyspělejšími a sehranějšími hráči. Rozhodovaly tedy detaily, vstup do utkání, přesilovky, oslabení. Vstup do utkání se vydařil skvěle, vzhledem k faktu, že od první minuty jsme vedli 2:0. Během první třetiny si ještě každý z týmů připsal po dvou brankách a šlo se na přestávku. Druhé dějství ukazovalo podobný obraz hry až do chvíle, kdy se projevila nezkušenost jednotlivců z týmu soupeře, kteří nám nabídli více než dvě minuty trvající přesilovku 5 na 3. Vzhledem k faktu, že během jedne chvíle byli vyloučeni hned tři hráči z Horní. Přesilovky vyzývaly k navýšení skóre, bohužel vázla rozehrávka volných úderů. Ta nás stála dvě obdržené branky. Obdržené branky jsme napravili vstřelením tři přesilovkových branek, ale i to se na soupeři podepsalo. Tento fakt se stal nakonec klíčovým. Horneti i přes veškerou snahu již utkání nevyrovnali a my si právem připsali další body do tabulky a tím uzavřeli úspěšný víkend. Pochvalu za super výkon si zaslouží celý tým!

Všem hráčům děkuji za přístup a přeji mnoho štěstí do dalších kol. Jen tak dál!

Lubomír Lukáš

Předseda oddílu
 

Vážení sportovní přátelé,
Již tento víkend vstupují naše týmy do další sezóny. A co víc?! Začínáme doma! Mužské áčko zahájí sezónu v sobotu v 9:00 utkáním se Zastávkou u Brna, následovat bude ve 12:00 souboj s Aligátory z Klobouků u Brna.
Na turnaj mužského áčka naváže tým našich starších žáků, který zahájí svoji honbu za body v neděli, rovněž na domácí půdě. Žáci rozehrají své první utkání v 10:00 a soupeřem budou kluci z dalekého Lanžhotu. V 13:15 bude následovat měření sil se starými známými Hornety z Brna.
Mužské béčko vstoupí do sezóny o týden později v Letovicích, kde se střetne s Hattrickem Brno B a Florecem Brno.
Soupeři jsou známi a nyní musíme udělat vše proto, abychom do sezóny vykročili tou správnou nohou.
Loňská sezóna v nás zanechala smíšené pocity. Mužské áčko z části naplnilo papírové předpoklady a uhrálo čistý střed tabulky - 6. místo z 11. týmů s 28 body na kontě. Zatímco áčko se mezi soupeři neztratilo. Tým béčka se snažil celou sezónu soupeře trápit a ukořistit alespoň nějaké body do tabulky. Bohužel na cenné skalpy soupeřů jsme čekali celou sezónu a téměř marně. Podařilo se zvítězit pouze nad týmem Sivic, což nás posunulo na poslední místo v tabulce.
Tým žáků kráčel soutěží podobně jako tým áčka i přes fakt, že se jednalo o "rozkoukávací" sezónu. Žáci odehráli několik vyrovnaných utkání i proti herně lepším soupeřům. O vyšší mety nás připravil smolný konec sezóny, tyto ztracené body nás nakonec usadily na konečné 8. místo z 11 týmů se ziskem 19 bodů.
Mimo výše zmíněného nastoupila naše mládež v Orelské florbalové lize, kde se tým mladších žáků opakovaně probojoval na finálový turnaj. Na tomto turnaji jsme obsadili 3. místo, které bylo krásnou tečkou za sezónou 2016/2017.
V letošním roce nastoupíme opět s dvěma týmy mužů, jedním týmem starších žáků a týmy dorostenců a mladších žáků v orelské soutěži.
Vzhledem k nízkému stavu členské základny, bude tým žáků nastupovat v kooperaci s týmem Sokolu Brno I - Gullivers. S týmem Gullivers spolupracujeme delší dobu a od následující spolupráce si slibujeme zvýšení konkurence v týmu a herní posun mládeže. Tým bude letos působit pod názvem "Sokol Brno I - FBC Sokol Adamov".
Naše týmy početně poznamenaly odchody hráčů a i přes doplnění, stále hráče hledáme. Tímto bychom se chtěli obrátit právě na Vás! Hrajete, nebo jste hráli florbal? Pokud ano, hledáme právě vás! V případě zájmu kontaktujte trenéry. Nabíráme hráče do všech našich kategorií, bližší informace u jednotlivých trenérů. Oficiální informace o náboru budou zveřejněny na začátku měsíce října.
Věříme, že i letos budou naše týmy důstojnými soupeři jako tomu bylo v předchozích ročnících.
Všem hráčům přeji, aby se jim vyhýbala zranění, trefovali zařízení a hlavně, aby je hra bavila.
Součástí fungujícího oddílu jsou nejen hráči, ale i trenéři, rodičové, sponzoři a další, kteří naši činnost podporují.
Chtěl bych poděkovat městu Adamov a místnímu sokolu za podporu a zázemí.
Děkuji i všem partnerům, firmám - TT servis Brno, Ada-net, Realman, Plasmametal a firmě Nábytek Adamov.
Jmenovitě bych chtěl dále poděkovat panu Pozorskému, Pidrovi, Svědínkovi, Ličkovi a Andrému za pomoc při zkvalitňování našeho zázemí.
Věřím, že nám svoji podporu zachováte i nadále.
Za FBC Sokol Adamov

Lubomír Lukáš

Předseda oddílu

Poslední turnaj A týmu v roce 2016 a první v roce 2017

Ohlédnutí za posledními dvěma turnaji "áčka"

V prosinci nás na domácí palubce čekala odveta s Blanskem. Utkání silně poznamenal pozdní příjezd brněnské části hráčů včetně brankáře. Do utkání jsme se tedy aktivně zapojili až v jeho polovině a to už nám Blansko nepovolilo utkání zdramatizovat. Kluci hrají aktivně, bylo jich více a více chtěli vyhrát.
Adamov x Blansko 2:6. Byla škoda, že jsme za stavu 1:2 nepřidali branku, šancí bylo dost.

V druhém utkání se jednalo o povinné body s bodově tápajícím Hattrickem U21. Už od počátku utkání jsme hráli aktivně a nebývale produktivně. Soupeře jsme doslova přejeli a nenechali nic náhodě. Jedinou kaňkou bylo odfláknutí obranné činnosti, zejména u poslední obdržené branky. Ale i tak stav 10:4 pro nás hovoří za sebe. Za zmínku stojí 4 vstřelené branky Davida Ševčíka a dobrá atmosféra na lavičce - takhle ano pánové!

Další, letos první, putování za body nás nasměrovalo do Dubňan. Papírově snadné první utkání s Psychem se vyvíjelo od počátku klasickým stylem - nahoru, dolů. Podobně se přelévalo i skóre. Soupeř nám umožňoval volně kombinovat, ale my to bohužel nedostatečně trestali. Za stavu 3:2 pro nás jsme měli mnoho šancí a opět bez proměnění. I přes aktivní hru se nám nedařilo bránit dva produktivní a na míčku velmi silné hráče, kteří nám ještě přidali 3 branky na 5:3 pro Horní. My se již zmohli pouze na korekci v podobě využité přesilové hry.
Nakonec tedy 4:5 pro nás. Letos se nám daří hrát kvalitní utkání s lepšími soupeři, ale s těmi bodově "nejistými" body ztrácíme. Letos mezi ně patří i loňský vítěz soutěže - Psycho Brno.

V druhém utkání jsme se utkali s pořadatelem z Ratíškovic. Do utkání jsme vstoupili více koncentrovaně a to neslo i ovoce. Skóre otevřel výborně hrající Rabry, který nakonec vsítil hattrick. Celé utkání lze považovat za povedené, bohužel však přidám slovo "téměr". Po 43 minutách svítilo na tabuli skóre 5:3 pro nás. Soupeř vzal time-out, my si řekli, že podržíme míček a budeme hrát na jistotu. Bohužel přišla hrubka a ztráta míče -> proměněný brejk soupeře. Kluci z Ratíškovic se dostali do laufu a šli do 6 hráčů v poli. Po pár zblokovaných střelách následoval aut v rohu a opět neubráněný hráč před brankou. Florbal je velice dynamický sport a dějí se zde i doslova zázraky. A to v praxi ukázala poslední střela soupeře 6 vteřin před koncem utkání, kdy se skóre přehouplo na krutých 5:6.

Co k tomu říct?? Utkání končí závěrečným hvizdem a pokud nezvládneme hrát celý zápas, body si nezasloužíme, i když nutno podotknout, že soupeř měl veliké štěstí. Za 38 vteřin 3 branky, to je téměř neuvěřitelné!

Z turnaje mám smíšené pocity. Chci pochválit Honzu za skvělý výkon, dále bych vyzdvihl Rabryho a Toma, za příkladné nasazení.
Ostatní se budou snažit přenést si pohodu z tréninku do utkání a trefovat zařízení! Nedáš - dostaneš nás dnes stálo body!

Nyní to v hlavách vymažme a soustřeďme se na další turnaj - 4.2. na domácí půdě Adamov vs. Zastávka, Skurut Hai.

První zápasy B týmu v roce 2017

První zápasy v roce 2017 odehrálo adamovské Béčko v sympatické hale v Tuřanech. Soupeři byli oba hratelní, 3 posily z Á týmu, k tomu nalosovaní kvalitní rozhodčí včetně našeho předsedy, na střídačce rázný Vlasta. Dojeli jsme tedy plni očekávání konečně se odlepit z posledního místa v tabulce.

VSK MZLU Brno : TJ Sokol Adamov B - 2:2
Úvodní zápas začal nadějně. První střídání, pár rychlých nahrávek a rázem po střele Mauziho vedeme. Rychlí a techničtí hráči MZLU si poté vypracovali mírnou převahu, ale my dobře bránili a mezi tyčemi neskutečně čaroval Honza. Soupeř srovnal až v závěru 2 třetiny, kdy v přesilovce rychle rozehehrál standartku a prostřelil vše co bylo před bránou. V poslední třetině nás poslal do vedení Proky, prosadil se svojí typickou bekhendovkou. Ovšem tlak MZLU narůstal a my vedení neudrželi. Nutno říct, že remíza byla pro oba týmy celkem spravedlivá.

TJ Sokol Adamov B : TJ Sokol Břeclav - 2:4
Povzbuzeni dopolední remízou jsme úspěšně vběhli i do dalšího zápasu. Hrál se florbal nahoru dolů, my si vytvářeli šance a po prvních 13 minutách zaslouženě vedli 2:1. Dál jsme hráli aktivně, tlačili se do útočného pásma, jenže nám nevycházela finální přhrávka. Zakončení bylo hodně tragický. Naopak Břeclav využívala rychlé brejky a otočila výsledek. S přibývajícími minutami jako kdybychom se vytráceli z placu a v ofenzívě jsme nebyli schopní si vytvořit tutovku. Něco je špatně když Břeclav střídala pouze 2 lidi oproti našim 2 kompletním lajnám a přesto působila mnohem svěžeji, měla lepší pohyb a nebezpěčnější akce. Pokud všichni nezvýšíme nasazení a neporveme se víc o výsledek, z posledního místa se nepohnem. Máme na to ještě 5 turnajů.

Domácí turnaj B týmu

TJ Sokol Adamov B

13.kolo jihomoravského přeboru na domácí půdě je za námi.

X-TEAM BZENEC vs. TJ SOKOL ADAMOV 6:4

Datum: 11.12.2016
Den: neděle
Čas zápasu: 09:00

Základní sestava: G- Martin Novotný ,O- Jiří Pítek, O-Jiří Zahradník,O- Lukáš Krčál,O Bohumil Žlůva, U- Dominik Moser, U -Pavel Buchta ,U -Jakub Kulhánek, U-Synek Ondřej,U-Ladislav Hamerský, U-Ševčík David (hráč týmu ,,A,,).

Trenér : Lubomír Lukáš.

Průběh zápasu: V prvním zápase nás čekal tým Bzence, který sestoupil minulý rok z jihomoravské ligy k nám do přeboru a nacházel se na 8.pořadí v tabulce. Od úvodního hvizdu bylo znát , že tým Adamova nastoupil do zápasu namotivován a urvat konečně body proti týmu který se nachází v druhé polovině tabulky, bohužel hned v první minutě nám tým Bzence zasadil ránu v podobě prvního gólu, nicméně tým šlapal dál , ale v 6. minutě jsme opět obrdželi gól na 2:0 i tato druhá rána nás nerozhodila a po chvíli snižoval náš zkušený útočník Dominik Moser na 2:1 ..hra se přelívala ze strany na stranu , při čemž většinu času na míčku byl tým Adamova, bohužel v 10 minutě opět tým Bzence zvýšil na 3:1a tímto výsledkem skončila i první třetina. O přestávce nám byly předány instrukce od Lubomíra Lukáše jak výsledek zvrátit a proběhlo nastavení taktiky. Do druhé třetiny jsme se pustili s vervou tento výsledek otočit v náš prospěch, snaha a dravost mládí se vyplatila gólem na 3:2 kdy po krásnem uvolnění se prosadil benjamínek Ondřej Synek , tudíž bylo blízko k vyrovnání a šlapalo se na plnej plyn, bohužel naše neproměněné šance byly potrestány hned dvěma góly a výsledek byl 5:2 pro Bzenec, kažopádně tým Adamova bojoval dál a zkušenost a šikovnost na sebe převzal hráč z týmu ,A, David Ševčík kterému se podařilo snížit na 5:3 a tímto výsledkem skončila i druhá třetina. Do třetí třetiny tým Adamova nastoupil s maximálním nasazením s tímto nepříznivým výsledkem něco udělat a již hned ve druhé minutě se do popředí dostalo opět mládí Adamova a to když po přihrávce Jakuba Kulhánka útočníkovi Pavlovi Buchtovi se podařilo ze vzduchu střelit branku backhandem. Tento kontaktní gól nás opět vrátil do hry a zodpovědnost na sebe opět převzala posila z Áčka David Ševčík, který sám šel do gólové šance , kterou mu překazil soupeř faulem , který byl potrestán oprávněně a to trestným střílením, tento zkušený forvard vzal odpovědnost na sebe ale bohužel při nájezdu i když byl proveden precizně stálo více štěstí při soupeřovi a tato šance na vyrovnání byla neúspěšná. Jak je pravidlem ,, nedáš dostaneš, se bohužel potvrdilo a tým Bzence zvýšil náskok ve 12.minutě na 6:4. Následovala ještě hra Adamova v šesti hráči v poli bez brankáře, která už nebyla využita a útkání skončilo tudíž prohrou 6:4. Adamov B si z tohoto zápasu neodnesl ani bod ,ale v útkání předvedl pěkný florbal s maximálním nasazením všech hráčů a hrál jako tým všichni za jednoho , jeden za všechny.

TJ Sokol Adamov B

TJ SOKOL ADAMOV vs. FK OREL TELNICE B 2:9

Datum: 11.12.2016
Den: neděle
Čas zápasu: 15:15

Základní sestava: G- Martin Novotný ,O- Jiří Pítek, O-Jiří Zahradník,O- Lukáš Krčál,O Bohumil Žlůva, U- Dominik Moser, U -Pavel Buchta ,U -Jakub Kulhánek, U-Synek Ondřej,U-Ladislav Hamerský, U-Ševčík David (hráč týmu ,,A,,).

Trenér : Lubomír Lukáš.

Průběh zápasu: V druhém zápase jsme poměřili síly s favorizovaným týmem , který figuruje na prvním místě jihomoravského přeboru a to týmem Orel Telnice B, který je v této soutěži nováčkem, nicméně se jedná převážně o bývalé prvoligové hráče hattrick Brno. Do odpoledního zápasu nastoupil co se týče nasazení uplně jiný tým Adamova B než do předchozího utkání s Bzencem, chybělo nasazení a to bylo potrestáno již v 5. minutě první třetiny , přičemž tým Telnice B tento zápas hrál pouze s šesti hráči, bohužel i při tomto počtu nám tým Telnice B v první třetině nastřílel celkem 5 golů po fatalních chybách a nekompaktnosti týmu. Následovala přestávka , kde se hlavního slova ujal trenér, který naordinoval systém jak tento nepříznivý stav se pokusit zlepšit a odejiít se ctí . Slova trenéra byla uposlechnuta a hra týmu byla zlepšena po všech stránkach , které také odpovídal stav po druhé třetině která skončila 0:0. Ve třetí třetině byla hra opět v rukách Telnice B, která nám nastřílela tři rychlé góly a zvýšila na 8:0. Ke konci zápasu se ještě podařilo zkorigovat tento nepříznivý stav brankami Davida Ševčíka a Pavla Buchty na 8:2, ale následovala ještě jedna branka 6 vteřin před koncem hráče Telnice B , která stanovila výsledek na konečných 9:2 pro Telnici.

Turnaj A týmu 26.11.2016

Muži A - sobota 26.11.2016 - Adamov

Díky Zastávce si letos áčko užívá minimální cestování a hlavně z celkových 20 utkání odehrajeme 8 v Adamově na "domácí půdě".

První představení v říjnu bylo s 50% úspěšností a my to chtěli vylepšit.

1. utkání Adamov x Gull Brno B

Poprvé v sezóně jsme narazili na tým, který jezdí na turnaje s 15-ti hráči do pole, což je v naší soutěži výjimka.

Od úvodu utkání se hrál dynamický florbal. Bohužel samotné tempo není jen o běhání, nahrávce a střelbě, ale spíš o sehranosti, kompaktnosti a schopnosti se rychle rozhodovat. V těchto ohledech měl soupeř nahoru. Mladší hráči se ještě učí prodávat a přijímat tvrdou hru, tudy vedla tedy naše cesta. Bohužel pro nás se ukázaly i individuální chyby, kdy po brejcích zakončovali nepohlídaní hráči prakticky do prázdné brány.

Rozhodujícím momentem byly naše neproměněné šance za stavu 1:5, kdy místo srovnání utkání, soupeř definitivně utekl a my už stav pouze korigovali.

V jednom úseku se nám dařilo hrát efektivně osobku, nicméně potom se projevil počet hráčů soupeře. A my už utkání dohrály v poklidném tempu, abychom našetřily síly na dalšího soupeře.

Na závěr tedy 4:11. Gulíci zatím prohráli jen jednou a právem jim patří 1. příčka se suverénním náskokem 9-ti bodů na zatím druhé Blansko.

2. utkání Adamov x Aligators Šlapanice C

Druhé utkání bylo o poznání jiné. Najednou jako by na hřiští hrálo méně hráčů a bylo více místa. V těchto utkáních míváme problém s udržením herního tempa a aktivní hrou.

Po chvíli jsme se dostali do vedení a brzy přidali další branku. Soupeř po-té snížil a utkání srovnal. I přes herní výpadky jsme utkání zdárně zvládli. Pomohli nám i dvě proměněné přesilovky. Další branka postupně padali v dalších pasážích utkání a my celý účet uzavřeli za stavu 7:2 pro nás.

I přes postavení v tabulce to nebylo snadné utkání a je tedy super, že jsme jej zvládli a neukolíbali se hrou soupeře.

Turnaj tedy opět s jednou výhrou. Vždy může být líp, ale na druhou stranu i hůř. Poučme se z chyb a udržme chuť vyhrávat :-)

První výhra B týmu

TJ Sokol Adamov B vs SK Florbal Sivice 7:5
První body v letošním ročníku jihomoravského přeboru mužů adamovský B-tým vybojoval v 5 kole ve Valticích. Utkání pro nás začalo skvěle, když první gól dal Kuba po 20 vteřinách od úvodního hvizdu. V 6 minutě to bylo dokonce 2:0. Bohužel jako obvykle jsme nechali soupeře nadechnout a 3 vteřiny před koncem první třetiny bylo srovnáno. V prostřední části se hrál vyrovnaný florbal, ve stylu nahoru dolů, ovšem góly padaly jen do bránySivic. Na začátku poslední třetiny jsme zvýšili vedení na 5:2, ale hráči Sivic to nevzdali a 2x se dotáhli na rozdíl jedné branky. O naší výhře rozhodlo, že jsme se celý zápas snažili tvořit hru, rvali se o míčky a jenom nebránili vedení v 5 lidech na vlastní půlce. Oba centři z A-týmu Rabry i Proky dirigovali rozehrávku a Sivicím dělal problém náš rychlý přechod do útočného pásma.

FBC Sokol Ivanovice na Hané B vs TJ Sokol Adamov B 6:5
V odpoledním zápase jsme se snažili hrát aktivně jako proti Sivicím, ale Ivanovice důrazněji bránily a bylo těžší se prodrat do zakončení. V první třetině jsme brzy prohrávali a srovnat se nám nepodařilo ani ve 2 přesilovkách po sobě s krátkou výhodou hry 5:3. V druhé třetině nás soupeř hodně zatlačil a hrálo se hlavně na naší půlce. Obrana nápor ale ustála. A Rabry jako správný kapitán pozvedl prapor a po 2 jeho využitých brejcích krátce za sebou jsme vedli 3:2. S Ivanovicemi tohle zamávalo, ztratili klid a hra se vyrovnala. Po přestávce se Sokoli z Ivanovic opět zklidnili a 3 góly za sebou rozhodli zápas. V závěrečné třetině nás opustilo štěstí. Po každém našem snížení Ivanovičtí zase zvýšili náskok, často góly z divných úhlů. Obzvlášť smolný byl gól při signalizované výhodě, kdy se míček nacházel pod Honzou v brankovišti, rozhodčí pískl přerušení hry a najednou ukázal do středového kruhu. V závěru jsme při tlaku v power-play měli šance srovnat, ale nebylo nám přáno.

Je Škoda, že letos jsme z 10 zápasů 4x prohráli o jeden gól. Pozitivní ale je, že všichni hráči na place to tentokrát odmakali a nevzdali jsme to ani za nepříznivého stavu. Každý z 6 útočníků dnes vstřelil gól. Neskutečný výkon předvedl Rabry, který v obou zápasech nasázel hattrick. Naopak problémy jsme často měli při bránění 1 na 1, kdy musíme k soupeři přistupovat víc na těsno, aby nemohl střílet. Tristní jsou také naše přesilovky, ještě jsme v nich letos nedali gól.

Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life patří mezi nejvýznamnější sportovní akce svého druhu ve střední Evropě. Nabízí ucelenou podobu prezentace sportovního vybavení jak pro aktivní, tak i pro zájmové sportovce. Minulý ročník byl rekordní nejen množstvím vystavených exponátů a obsazenou výstavní plochou, ale i počtem návštěvníků. SPORT Life tradičně provází bohatý doprovodný program. Veletrhu se pravidelně účastní také přední české i světové osobnosti ze světa sportu. Více informací naleznete zde

Turnaj A týmu 30.10.2016

Neděle 30.10.2016 Muži A - Letovice

Sestava:
G: Martin Novotný
O: Petr Chalupa, Jiří Havlíček, Martin Vašina, Zouhar Josef
Ú: David Ševčík, Lubomír Lukáš, Jan Skalický, Tom Knotek, Jan Kocman, Michal Prokeš, David Ruber

Hned týden poté, co jsme pořádali v Adamově následovalo další kolo v Letovicích. Úkol zněl jasně: "Chce to body!" a to se nakonec z 50-ti procent i povedlo.

1. utkání s Boskovicemi

Pro nás to byl první zápas, ale již druhý pro Boskovice. I když v prvním zaváhali s bojovným Rousínovem a prohráli, tak proti nám nastoupili s neobvyklou produktivitou. Než jsme se rozkoukali bylo to 3:0, po přeskládání sestavy se hra srovnala a hrál se vyrovnaný zápas. Bohužel brankově se dařilo více Boskovicím. Propadák z první třetiny se nám přes velkou snahu nepodařilo napravit a utkání nakonec skončilo 2:7 z našeho pohledu. Máme jim tedy co vracet.

2. utkání s Skurut Hai Brno

Skuruti nejsou naším oblíbeným soupeřem, ale jelikož úkol zněl jasně, tak se šlo na ně. Po úvodním hvizdu se začalo velmi vyrovnané utkání. My převzali otěže po první vstřelené brance a od té doby se nám dařilo hrát "od zadu" kombinační florbal. Celé utkání jsme si zvládali tvořit spoustu šancí a držet si tak dvougólový náskok. Až ke konci 3. periody se nám soupeř dotáhl na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat se mu, i díky perfektním zákrokům Martina v brance, nakonec nepodařilo. Kdyby ano, patrně by nás neproměněné šance mrzeli. Skuruti hráli důsledný florbal, ale na nás bylo vidět větší zapálení a chuť vyhrát.

Chci poděkovat našem brankaři Martinovi, že oželel spánek po noční a jel nám to odchytat. Situace s brankaři je vážně špatná.

Na závěr shrnutí. Aktuálně máme na kontě 4 vítězství a 2 porážky, což nás řadí na 5. pozici z 11-ti. Nyní máme skoro 4 týdny na to, abychom doladili nedostatky a poté se je snažili přetavit na další bodový zisk do naší tabulky.

Další utkání bude opět na domácí palubce a to díky Zastávce, která v Adamově pořádá svůj turnaj.

Další utkání: 26.11.2016 SH Adamov
9:00 TJ Sokol Adamov x Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B
12:00 FBC Aligators Orel Šlapanice C x TJ Sokol Adamov

Domácí turnaj A týmu

Neděle 23.10. Muži A - Adamov

Sestava:

G: Honza Tomášek
O: Petr Chalupa, Lukáš Krčál, Martin Vašina, Martin Horák
Ú: David Ruber, Tom Knotek, Jan Skalický, Jan Kocman, Lubomír Lukáš, Michal Prokeš

V neděli se v naší hale odehrálo 5. kolo JM ligy mužů, což pro nás znamenalo obhajovat dobrý vstup do sezóny v podobě dvou vítězství.

1. utkání s Rousínovem
K utkání jsme nastoupili aktivně a soupeře přehrávali. Dařilo se nám proměňovat šance a i přes to, že soupeř hrál velice aktivně, tak jsme již od půlky první periody navyšovali svůj náskok až na konečných 7:2. Dvě obdržené branky jsou následkem špatného přebírání hráčů a jsou tak jedinou kaňkou, za jinak povedeným utkáním. Perfektně zahrál celý tým včetně brankaře, který nás nejvíce podržel v 3. periodě, kdy fantasticky chytil pár tutovek.

2. utkání s Blanskem

Papírově již předem vyrovnané utkání. Blansko na turnaj dojelo se třemi pětkami v poli a vervou odvést si co nejvíce bodů. První utkání oba týmy vyhráli 7:2.

Utkání bylo od počátku hodně tvrdé a plné faulů. I přes to, že jsme šli rychle do vedení 1:0 po brejku, Blansko dokázalo brzy vyrovnat a utkání překlopit na svoji stranu. Za stavu 1:2 již bylo Blansko důslednější a náskok navýšilo o další branku. Po-té se hra přelévala a rozhodčí prakticky nevytáhli píšťalku z úst, díky mnoha asi až zbytečným faulům. Lze říct, že nám Blansko svojí hrou ukázalo nedostatky v našich řadách, zejména neschopnost rozehrát, když jsme pod tlakem. Hlavním rozdílem bylo to, že i přes nevzhlednost utkání si Blansko zvládalo tvořit více šanci, než my. Poslední branka padla již "do prázdné" a utkání skončilo za stavu 1:4, což pro nás znamenalo první porážku sezóny.

Na závěr bych jen dodal, že se musíme soustředit na svoji hru, ne na soupeře a rozhodčí. Co by, kdyby aj. nám body nezajistí. Nicméně nevěšme hlavu, 3 body jsou doma a před námi je další turnaj. Tentokrát hned týden po-té a to v Letovicích, kde odehrajeme další okresní derby a to s Boskovicemi, druhým soupeřem jsou Skuruti. Letos nic zadarmo nebude.

Děkuji všem, kteří se organizačně podíleli na turnaji, hlavně celému zapisovatelskému stolku.

Turnaj B týmu 29.10.2016

Adamov B vs Mikulov 1:2

V sobotním dvojzápase nás čekal důležitý souboj o první body se stejně (bodově) marným soupeřem z Mikulova. První podpásovku jsme dostali hned z kraje, když jsme místo brankáře museli do brány poslat Ondru Synka. Když na nás pak soupeř vyrukoval v šesti lidech, zdála se karma nakloněna naším směrem. Opak byl však pravdou. Hráči Mikulova obstojně bránili a využívali dlouhých nahazovaných míčků na svého nejšikovnějšího hráče, který si shodou okolností vždy nabíhal do prostoru, kde bránil Máca. Povětšinou jsme ho ubránili a když ne, tak zakročil ve formě chytající Ondra. Nic však netrvá věčně a nepřistoupení k pravé tyčce a rychlé obtočení znamenalo, že stav utkání byl 0:1 pro Mikulov. Z naší strany jsme se snažili produkovat běhavý florbal a i my jsme se dokázali dostat do nebezpečných šancí před soupeřovou bránou. Bohužel pro nás jsme šance buď zazdili mimo bránu, nebo nás vychytal bývalý juniorský reprezentační brankář Pavel Fábry. Čas plynul a další gól přišel opět do naší brány. Opět zaváhání a stejný hráč jako v případě prvního gólu zvýšil na 2:0. Nic na tom, že jsme běhali slepě do rohů a od tam se snažili míče dotlačit do brány. Nakonec přišel ještě kontaktní gól na 2:1 z hole talentovaného mladíka (Laďa), ale to už z naší strany bylo vše, co jsme dokázali. Ani závěrečná powerplay nepřinesla nic než zběsile nastřelování prvních hráčů před sebou, a tak se tým z Mikulova dočkal prvních bodů v sezóně. Na ty naše si asi ještě chvilku počkáme.

Adamov B vs Bulldogs Brno C 4:11

Druhý zápas nás čekal podstatně silnější soupeř nesoucí sice dovětek „C“, ale u nás by většina jejich hráčů byla v „A“. Jelikož jsme si z prvního zápasu neodnesli body, tak jsme si z něj odnesli aspoň zranění. Krci v druhém zápase vydržel asi minutu a přes neutuchající bolest koleni raději zápas nedokončil. Museli jsme tedy zamakat i za mrtvé a do zápasu dali vše. Soupeř nás však trestal z laciných chyb obrany a my se na každý gól vstřelený do jejich sítě neuvěřitelně nadřeli. Navíc, jak uznali i sami soupeři si jejich brankář vybral zákroky sezóny, a tak se naše skóre zastavilo, zatím na rekordních, čtyřech gólech v soupeřově bráně. V naši bráně jich skončilo nakonec 11. Jednostranná záležitost z pohledu skóre, i individuálních schopností soupeřových hráčů. Z nás čišila bojovnost, nasazení a neschopnost vstřelit více gólů než soupeř. Druhý zápas v tomhle směru rozhodně lepší, ale chybělo to pověstné štěstíčko, víc hráčů, brankář, snaha se tlačit do brány a ne do rohu, zodpovědné bránění, přebírání hráčů, střelba do brány a pár dalších drobností.

Byla to náročná sobota a jediný, kdo si zaslouží pochvalu byl náš pseudobrankář Ondra Synek. Příště se zcela jistě poučíme z našich standardních a neustále se opakujících chyb a připíšeme si nějaké ty body do tabulky.

Druhý turnaj B týmu

TJ Sokol Adamov B : Sokol Brno I EMKOCase Gullivers C - 3:6
Vstup do prvního zápasu v Dubňanech se Béčku vůbec nevydařil. Než jsme se rozkoukali bylo skóre 0:3 a to běžela teprve 4 minuta. Naše zvýšená aktivita v dalších třetinách už vedla pouze ke snížení. Vyzrálí Gulliveři byli v průměru o 30 kg těžší a dokázali toho v soubojích a při bránění náležitě využít. Nám naopak vůbec nefungovala obranná hra. Neustále tam byli nepokrytí útočníci soupeře, kteří si mohli v klidu nahrávat a nebezpečně střílet.

TJ Sokol Lanžhot B : TJ Sokol Adamov B - 6:0
V dalším utkání proti favoritovi ligy jsme pozměnili sestavu, od začátku zařadili vyšší rychlost a najednou jsme dokázali předvést i pár povedených akcí. Možná soupeře rozhodilo, že jedna naše útočná lajna hodně napadala jejich rozehrávku, zatímco druhá číhala na půlce a po vybojování balónku vyrážela z obrany do rychlých brejků. Výsledek na papíře sice vypadá jednoznačně, ale hra nebyla vůbec špatná. Jediný obrovský rozdíl byl v zakončování. Pokud netrefíme zblízka odkrytou bránu nedá se prostě vyhrát.

Turnaj starších žáků

Naši žáci nastoupili v Jihomoravské lize starších žáků 25.9.2016 na domácím prostředí. Ani s domácím publikem neodvrátili dvě prohry s favority ligy. TJ Sokol Adamov prohrál napřed s ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 3:10 a pak i s Hornets Brno-ZŠ Horní 2:15.
Pro zlepšení výkonu jsme zařadili taktické tréninky s muži pod vedenímLubomír Lukáš, ale hlavně gólmanka Anče Kobylková se věnovala Mates Musil na odstranění jeho chyb, které se ukázali až při ostrém zápase na domácí ploše.
Další kolo jsme odehráli 8.10.2016 v Rousínově.

TJ Sokol Adamov - FbC Aligators ZŠ Klobouky 11:3

První zápas jsme chtěli hlavně hrát hodně odzadu, ale hned po 20 vteřinách si dal soupeř vlastní gól a my pochopili, že bude zápas patřit mezi ty lehčí. Během první třetiny jsme se dostali do náskoku, který jsme navyšovali až dokonce.

TJ Sokol Adamov - FBC Dragons 2:2

Druhý zápas nás čekali sebevědomí Dragons z Kyjova, který v zápase se Slavkovem využíval dlouhé a přesné přihrávky na přechod do útočného pásma a tam dobře zakončoval. Jako protilék jsme naordinovali zhuštění naší poloviny, tím i rychlé vracení zpět a čekání na soupeře. Myslel jsem si, že v prvním zápase předvedli maximum plnění pokynů, ale co předvedli v tomto zápase, tak klobouk dolů. Dragons se trápili s přechodem do naší nachystané obrany a nemohli na to najít zbraň. My naopak těžili z jejich chyb a Matyas Polzer otevřel zápas. Luba Bavlnka přidal gól z chrumáže před brankou na 2:0. Po tomto gólu Dragons trochu přitvrdili a rozhodčí je trestal. Dragons se prosadili po zbrklé rozehrávce Mates Musil a vyrovnávací gól padl necelé dvě minuty před koncem.

V obou zápasech bych vyzvedl zodpovědný výkon všech hráčů a plnění všech taktických úkonů, ale hlavně Mates Musil výkon, který byl nesrovnatelně lepší jak před 14 dny, proto ještě jednou děkuji Anče Kobylková.

První turnaj A týmu

Neděle 25.9.2016 turnaj muži A - SH CESA VUT Brno

Sestava:
G: Dorazil
O: Chalupa, Havlíček, Horák, Vašina
U: Kocman, Ruber, Knotek, Lukáš, Zouhar, Ševčík

Áčko dnes vyrazilo za svojí první poutí za body. Našimi soupeři byli Hattrick Brno U21 a TJ Čechie Zastávka. Kvality soupeřů jsme si byli dobře vědomi. Nicméně týmová soudržnost a nasazení při hře, udělala z kluků z Adamova stroj na body a nám se tedy podařil historicky nejlepší vstup do sezóny.

1. utkání Adamov x Hattrick U21
Zpočátku opatrné utkání. Soupeř hrál technicky, ale téměř bez důrazu. Po krátké době jsme se dostali do vedení, ale soupeř do konce první periody dokázal vyrovnat. Skóre se od té doby přelévalo až do 3. třetiny, kdy jsme díky mnoha vyhraným soubojům dokázali odskočit a výsledek si pohlídat.

Nakonec tedy: 8:4

Za zmínku stojí historicky 2. hattrick výborně hrajícího Rabryho. Dále skvělá hra celého týmu zejména ve 3. periodě.

2. utkání Adamov x Zastávka
Souboj známých soupeřů, vždy padá hodně branek a dnešek nebyl výjimkou. V úvodu jsme Zastávku překvapili 3-mi rychlými brankami, ale od půlky první periody "zařadila" Zastávka druhý rychlostní stupeň. Po první periodě tedy 3:1. Druhá perioda se nesla v duchu důrazné hry a šancí na obou stranách. V tomto dějství byla Zastávka úspěšnější a dokázala utkání vyrovnat na 4:4. Ve třetím dějství se nejprve ujala vedení Zastávka, ale po dvou úspěšných zakončeních jsme utkání otočili na konečných 6:5 pro nás.
Zápas se hrál ve velice slušném tempu s mnoha šancemi. Brankaři na obou stranách ukázali několik hezkých zákroků. Pochvalu si zaslouží celý tým. To je přesně ten výkon, který bychom měli předvádět.

Začátek se nám tedy povedl, ale je třeba pamatovat na to, že nás čeká ještě 9 dalších turnajů a body jsou stále ve hře.

Další utkání áčka: 23.10.2016 na domácí půdě.

První turnaj sezóny 16/17

Sobota 17.9.2016 muži B

V sobotu vstoupilo do JM ligy mužů naše béčko posílené o tři hráče z A-týmu. Odehrála se dvě utkání proti soupeřům podobné úrovně.

Sestava:
B: Tomášek
O: Krátký M., Krčál, Hamerský, Zahradník, Havlíček
Ú: Žlůva, Buchta, Moser, Pitek, Kuchař, Lukáš

1. utkání
0:2 Adamov B x Židenice B

Vstup do utkání byl lehce rozespalý, ale hrálo se nahoru, dolů. Mnoho krásy ani gólů zápas však nepřinesl. Pozitivní byla týmová soudržnost na place, kdy mnozí pochopili, že obrana je součást útoku a útok součást obrany.
Branky bohužel padaly pouze do jedné brány a naše hra dopředu připomínal spíše boj s povrchem, než se soupeři.
Ve třetí třetině jsme hru stáhli na 8 hráčů do pole a soupeře zatlačili až za bránu, ani přes dobré napadání se nám branku vsítit nepodařilo.

2. utkání
3:1 Florec Brno x Adamov B
Branka: Buchta (Havlíček)

Druhé utkání bylo proti lépe hrajícímu soupeři, který sice neoplýval brilantní fyzičkou, ale techničtější hrou. Utkání mělo velice podobný průběh s tím, že se nám dařilo tvořit si více hezkých situací ve směru dopředu, ale na drahou stranu více "namazávat" soupeřům na čepele.

V obou utkáních jsme předvedli velice dobrou 3. třetinu, kterou jsme ale bohužel nepřetavili na branky.
Na závěr pochválím Honze za jeho výkon v brance.
Když se maká, tak to jde.
Teď jen trénovat a trefovat zařízení!

Další utkání:
16.10. SH Želva Dubňany
11:00 Adamov B x Gullivers C
14:45 Lanžhot B x Adamov B

Starší příspěvky:12
14. duben 2024
předchozí měsíc 04/2024 následující měsíc
Po Ut St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Aktuální informace